↑ Επιστροφή σε 2018-2019

28η ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Την Παρασκευή 26 Οκτωβρίου 2018 συγκεντρωθήκαμε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας, για να τιμήσουμε την Εθνική Επέτειο του ηρωικού ΟΧΙ των Ελλήνων απέναντι στις επεκτατικές βλέψεις της Ιταλίας, την 28η Οκτωβρίου 1940. Την ίδια ημέρα βραβεύτηκαν οι αριστεύσαντες μαθητές της προηγούμενης σχολικής χρονιάς 2017 – 2018 και παραδόθηκε η σημαία του σχολείου στη μαθήτρια Αργυρώ Γιαννουλάκη για την εκπροσώπηση του Γυμνασίου στην παρέλαση, που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 28 Οκτωβρίου στην κεντρική λεωφόρο Τυμπακίου.

Την επιμέλεια της γιορτής είχαν οι καθηγήτριες Φιλοθέη Πασχαλίδου και Ολυμπία Ευθυμίου, ενώ τη χορωδία του σχολείου συντόνισε ο καθηγητής Νίκος Μαρακομιχελάκης. Στη γιορτή βοήθησαν επίσης οι καθηγήτριες Γρηγορία Θεοδωροπούλου, Αναστασία Καρανδινού και Ευθυμία Αλαμάνη.