↑ Επιστροφή σε 2022 – 2023

Εορτασμός Παγκόσμιας Ημέρας ΑΜΕΑ

Εφέτος την παγκόσμια ημέρα ατόμων με αναπηρία τη γιορτάσαμε, την Παρασκευή 02.12.2022, φιλοξενούμενοι στο ΕΕΕΕΚ Τυμπακίου. Ομάδα μαθητών του σχολείου μας, συνοδευόμενη από τον διευθυντή, την υποδιευθύντρια κυρία Ευθυμία Αλαμάνη και την κυρία Ευαγγελία Πιπεράκη, είχαν την ευκαιρία να δουν από κοντά τη σημαντική δουλεία που γίνεται στο συγκεκριμένο σχολείο, να διαπιστώσουν την κοινωνική προσφορά του και να θαυμάσουν τη δημιουργικότητα των μαθητών και των εκπαιδευτικών του. Ευχαριστούμε θερμά, τη διευθύντρια κυρία Φωτεινή Δουλγεράκη, τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές του ΕΕΕΕΚ για τη θερμή και ευχάριστη ατμόσφαιρα!

Το σύνθημα των μαθητών του ΕΕΕΕΚ: «OΛOΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔIAΦOPETIKOI OΛOI ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΣΟΙ» είναι και δικό μας σύνθημα. ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ θα προσπαθήσουμε να γίνει καθημερινό μας βίωμα! Σας ευχαριστούμε από καρδιάς!!